Porady na zdrowie. O zębach - Dentystyczny

endodonta cieszyn

Wstawianie sztucznych zębów

Wielofazowe leczenie zębów jest bardzo trudne, jednak, jeżeli jest przeprowadzane przez dobrych specjalistów może być naprawdę skuteczne. Takie leczenie zębów zwykle jest leczeniem kanałowym, które w razie niepowodzenia może wiązać się z

Porady na zdrowie. O zębach - Dentystyczny endodonta cieszyn
potrzebą przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego lub ekstrakcji zęba. Skomplikowane zabiegi chirurgiczne przeprowadzane są również po przebytych urazach szczękowych oraz w momencie, gdy zęby zaczynają zabierać sobie nawzajem miejsce. Dlatego pacjent musi zostać bardzo dobrze przygotowany do przeprowadzenia tego rodzaju zabiegów chirurgicznych. Również w przypadku zabiegów wstawiania sztucznych zębów bardzo ważne jest dobre przygotowanie pacjenta do zabiegu.

Współcześni pacjenci bardzo często korzystają z prywatnych gabinetów stomatologicznych. Dobrzy dentyści mogą pochwalić się tym, że posiadają sporą liczbę zadowolonych pacjentów, którzy zamieszczają opinie na ich temat w internecie. Poza tym wielu pacjentów lubi obecnie korzystać z małych gabinetów dentystycznych. Chwalą sobie to, że mogą stale chodzić do jednego dentysty i zapisywać się na kolejne wizyty u dobrze znanych sobie pracowników przychodni. Wystarczy zadzwonić do przychodni lub skorzystać z internetowej obsługi żeby móc zapisać się na dogodny dla siebie termin. Jednak zaletą małych gabinetów jest również fakt, że dentysta dobrze znający swoich pacjentów zazwyczaj nie odmawia im przyjęcia w nagłych przypadkach.


Przebieg leczenia kanałowego

W zależności od rozpoznania lekarz wybiera odpowiednią metodę leczenia kanałowego. Jednak w dużym uproszczeniu, dla ogólnego zrozumienia aspektu leczenia kanałowego, przebieg leczenia wygląda następująco:

otwarcie komory zęba i usunięcie martwej lub żywej miazgi (żywą usuwa się w znieczuleniu miejscowym)
opracowanie kanału lub kanałów korzeniowych przy użyciu narzędzi kanałowych z obfitym płukaniem kanałów. W trakcie opracowywania kanałów korzeniowych następuje całkowite usunięcie miazgi kanałowej z kanału korzeniowego oraz toksyn bakteryjnych z kanalików zębinowych, dzięki czemu poszerzony kanał staje się odpowiednio przygotowany do wypełnienia. Do przepłukiwania kanałów stosowany jest między innymi podchloryn sodu.
osuszenie kanałów.

wypełnienie kanałów materiałami biozgodnymi. Czynność ta ma na celu szczelne zamknięcie światła kanału na całej długości do otworu fizjologicznego, aby uniemożliwić przenikanie bakterii z jamy zęba do tkanek okołowierzchołkowych. Wypełnianie kanałów korzeniowych wymaga zastosowania różnych materiałów i technik. Materiały wypełniające możemy podzielić na stosowane czasowo i stosowane na stałe do ostatecznego wypełnienia. Najpopularniejszym materiałem do wypełniania kanałów korzeniowych na stałe jest gutaperka, która stosowana od blisko 100 lat, mimo wielu nowych materiałów, jest najlepszym wypełniaczem kanałów, dającym doskonałe efekty lecznicze.
wypełnienie zęba. Najczęściej prawidłowo przeleczony ząb wypełnia się materiałami kosmetycznymi, do których należą materiały kompozytowe, kompomerowe i nowe materiały ormocerowe.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Leczenie_kana%C5%82owe


Sposoby na wzmacnianie dziąseł

Dobry stan dziąseł jest bardzo ważny dla zdrowia zębów. Słabe dziąsła zaczynają krwawić podczas szczotkowania, a z czasem zęby źle trzymające się w dziąsłach mogą zacząć się ruszać, a nawet wypadać. Dlatego bardzo ważne jest, żeby utrzymywać dziąsła w dobrym stanie. Jeżeli problemy z dziąsłami są niewielkie, to wówczas wystarczy stosować specjalistyczne pasty do zębów, które będą je wzmacniały, a jednocześnie nie będą działały drażniąco na słabsze dziąsła. Zdarza się jednak, że samo używanie odpowiednich past do zębów nie wystarcza, a wówczas trzeba skorzystać z bardziej specjalistycznego leczenia dentystycznego. W szczególnych wypadkach pomóc mogą dopiero zabiegi chirurgiczne przeprowadzane na dziąsłach.

W sprzedaży dostępnych jest bardzo wiele różnych past do zębów. Za najlepsze pasty do zębów można uznać te, które są polecane przez dentystów. Wśród nich można wyróżnić pasty do zębów dla dzieci oraz pasty do zębów dla dorosłych i specjalistyczne pasty do zębów przeznaczone na przykład dla osób posiadających problemy z dziąsłami. Pasty do zębów dla dzieci posiadają zwykle dobry smak i atrakcyjny kolor po to, żeby dzieci chętnie z nich korzystały. Jednak są one jednocześnie pouczane o tym, że nie wolno im połykać past do zębów nawet, jeżeli posiadają one bardzo dobry smak. Natomiast pasty do zębów dla dorosłych mogą być bardziej lub mniej miętowe i przeznaczone dla wszystkich lub dla osób chcących wybielić swoje zęby.



© 2019 http://dentystyczny.obrobkacnc.bialystok.pl/