e gabinetach specjaliści z Polski. Wszystko to sprawia, że Polska ma bardzo dobrą markę jeśli chodzi o stomatologię. Pacjenci ze Szwajcarii, Austrii, Danii, czy takich krajów jak Holandia i Belgia bardzo często wybierają nasz kraj jako cel wizyty nie turystycznej, a właśnie medycznej. Oczywiście z tym także wiąże się poznawanie naszego kraju, zatem na każdej takiej wizycie w dużej mierze zyskuje całe nasze społeczeństwo i rząd, który pobiera podatki.
Polska stomatologia w Europie uznawana jest jako jedna z najlepiej rozwiniętych na Starym Kontynencie, a jednocześnie oferujących niskie ceny i bardzo dobre warunki leczenia. Zmieniło się to diametralnie przez ostatnie kilkanaście lat. Mało kto pamięta te czasy, ale było tak, że idąc do dentysty czuło się przerażenie, lęk, czy wszystko pójdzie dobrze i nie będzie bolało. Dentystami straszono nawet dzieci. Dziś jest już zupełnie inaczej. Do Polski przylatuje bardzo dużo stomatologów z innych krajów i leczą tu oni swoje zęby. To wszystko daje szansę na duży rozwój stomatologii w Polsce z czego cieszą się zarówno dentyści, jak i pacjenci.
Jak przekonać dziecko do dentysty?
Największy problem z leczeniem zębów zwykle mają dzieci. Chociaż strach przed dentystą bardzo często dotyczy także dorosłych, to jednak wśród dzieci problem ten może być naprawdę poważny. O ile dorosły jest świadomy konsekwencji nieleczenia zębów, o tyle dziecku czasem trudno przetłumaczyć, że wizyta u dentysty jest konieczna. Jak przekonać dziecko do wizyt stomatologicznych? Dobrą propozycją jest zabranie dziecka do specjalnego stomatologa. Coraz częściej możemy spotkać gabinety stomatologiczne, w których świadczone są usługi specjalnie dla dzieci. W takich miejscach dziecko na pewno spotka się z miłym przyjęciem, a lekarz stomatolog będzie miał odpowiednie podejście i nie przestraszy małego pacjenta.
Stomatolog to lekarz, którego musi odwiedzać każda osoba dbająca o swoje uzębienie. Niestety, czasem rutynowe wizyty mogą przeobrazić się w prawdziwy koszmar. Niektórych ubytków nie można zaobserwować gołym okiem, a nieraz zdarza się również, że higiena jamy ustnej nie jest zadowalająca i wtedy pojawia się problem – leczenie kanałowe. To leczenie jest bardzo nieprzyjemne, chociaż zazwyczaj odbywa się przy znieczuleniu, ponieważ operacje związane z nerwem umieszczonym w zębie są bardzo bolesne. Co więcej, taki rodzaj leczenia jest również bardzo kosztowny, zwłaszcza wtedy, gdy wybieramy się na prywatną wizytę stomatologiczną. Nic więc dziwnego, że leczenie kanałowe to jedna z najpopularniejszych obaw pacjentów stomatologicznych.
Źle wyrwane zęby
Wizyta u dentysty w dzisiejszych czasach nie niesie ze sobą jakichś negatywnych emocji, lęków, czy strachu przed źle wykonaną pracą. Dobry stomatolog jest dziś w cenie, a za sprawą możliwości komentowania w internecie, bardzo łatwo jest weryfikować umiejętności i charakter danego lekarza. Nawet jednak najlepszy specjalista może popełnić błąd. Jeśli jest to błąd niewielki i wadę można poprawić, to po przeprosinach najczęściej nie ma problemu i pacjent wraca zadowolony. Owszem, stracił on swój czas, no ale liczy się efekt. Gorzej, jeśli lekarz wyrwał ząb. W takiej sytuacji, jeśli popełnił on błąd, pacjent może domagać się nie tylko wstawienia nowego zęba, ale także stosownego odszkodowania, rzecz jasna na drodze sądowej.
Współczesne metody leczenia zębów odpowiadają wymaganiom dzisiejszego rynku. Tylko to daje możliwość utrzymania uzębienia w odpowiedniej formie, szybkiego leczenia. Szybkie leczenie oznacza także, że jest to leczenie skuteczne. Jak podkreślają specjaliści w swoich dziedzinach – im mniej ingerencji w uzębienie tym lepiej. Jest to kluczowa informacja dla wszystkich żywo zainteresowanych tematem zdrowia, higieny jamy ustnej i generalnie zdrowego samopoczucia. Trzeba mieć na względzie to, że o naszym samopoczuciu w dużej mierze decyduje stan uzębienia, utrzymywanie organizmu w odpowiedniej formie fizycznej. Jest to rzecz wręcz obowiązkowa i po prostu bardzo, bardzo ważna!